نبشی سفید

نبشی-سفید-L24-آریا-سازه

نبشی سفید

نبشی سفید سازه ای است L مانند از جنس فولاد گالوانیزه که اغلب به رنگ سفید تولید شده و در اجرای سقف های کاذب و دیوار های جدا کننده استفاده می شود. علت سفید بودن این مدل، این است که فولاد گالوانیزه را با لایه ای از زینک می پوشانند. به این ترتیب با این عمل از زنگ زدگی و اکسید شدن فولاد جلوگیری می شود.

نبشی-سفید-آریا-سازه

نمونه نبشی سفید L24 تولید آریا سازه

انواع

این سازه را معمولا در دو مدل تولید و به بازار عرضه می کنند. این دو مدل عبارتند از:

 • مدل تولید شده به روش پرسی
 • مدل تولید شده به روش فابریکدر ادامه در مورد هر کدام از انواع این سازه برای شما به طور مفصل خواهیم گفت.
    • نبشی پرسی

  در تولید L24 به روش پرسی، بال ها دارای ضخامت یکسان در تمام قسمت ها بوده و در حقیقت ضخامت تمام قسمت های آن 24 میلیمتر است. این بال ها با زاویه 90 درجه و به صورت عمود بر یکدیگر قرار گرفته و به شکل L در می آیند. به همین علت است که به نبشی سفید، اصطلاحا نبشی L24 نیز می گویند.

    • نبشی فابریک

  در تولید L24 به روش فابریک با وجود این که بال ها با زاویه 90 درجه و عمود بر یکدیگر هستند، ولی در قسمت های مختلف زخامت متفاوتی دارند. می توان گفت که قسمت ابتدای بال ها (محل اتصال دو بال) در این مدل، 24 میلی متر بوده و هر چه به انتهای بال نزدیک می شویم، ضخامت کاهش می یابد. این نوع نبشی نیز بسته به نیاز در صنعت ساختمان سازی و سقف های کاذب به شکل عمده ای به کار برده می شود.

  کاربرد L24

  از کاربرد های این مدل سازه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

    • نبشی های L24 اغلب برای گوشه های سقف های شبکه که در مجاورت دیوار قرار دارند، استفاده می شوند.
    • این مدل نبشی را در کناره ستون هایی که با سقف جانبی مرتبط هستند به کار می برند.
    • همچنین اغلب خرپاها را با استفاده از نبشی سفید می سازند.
    • L24 برای دور تا دور گوشه سقف ها، به منظور متصل کردن سپری کلیک سقف های مشبک استفاده می گردد.

  بهتر است بدانید که سازه سفید L24، سازه ای بسیار پر کاربرد بوده و از آن در بسیاری از پروژه های ساختمانی به شکل گسترده استفاده می شود.

  تفاوت بین نبشی L24 و گالوانیزه

  معمولا کسانی که تازه وارد عرصه ساختمان سازی می شوند، از تفاوت بین L24 سفید و مدل های گالوانیزه مطلع نیستند. بنابراین باید گفت که L24 سفید همان طور که می بینید به اختصار L24 نامیده شده و مدل های گالوانیزه را اصطلاحا L25 می گویند. اعداد 24 و 25 کنار حرف لاتین L نشان دهنده ضخامت بال های این سازه بوده و این دو نوع را از یکدیگر متمایز می کند. زیرا هر مدل از این سازه ها با توجه به ضخامت شان برای کاربرد خاصی استفاده می گردد.

بهترین تولید کننده نبشی سفید در ایران

از بین تولید کنندگان ملزومات کناف و سقف های کاذب، می توان گفت که شرکت آریا سازه یکی از قوی ترین تولیدات را در این زمینه ارائه می دهد. این شرکت با مدیریت جناب آقای مهدی ذاکری مفتخر است که بهترین محصولات را علاوه بر نبشی L24 ، از قبیل انوال پروفیل F و U و L در حد کیفیت کی پلاس به مشتریان خود ارائه کرده و رضایت همگان را جلب نموده است. سابقه و قدمت آریا سازه، این شرکت را از نظر اعتبار و کیفیت از سایر صنف های تازه کار به صورت خاصی متمایز می کند.

در آخر

می توان گفت که سازه L24  به دلیل کیفیت و رنگ بسیار زیبا در مقایسه با سایر نبشی ها گران تر هستند. همین رنگ و کیفیت عالی، فارغ از بحث قیمت سبب شده است که این نبشی نسبت به سایر نبشی ها طرفداران بیشتری داشته باشد.

سوالات متداول

 1. نبشی سفید چیست؟
  نبشی L24 سازه ای L مانند و به رنگ سفید است. این محصول از فولاد گالوانیزه با پوشش زینک تولید شده است. این سازه در سقف های کاذب و پارتیشن سازی استفاده می گردد.
 2. انواع نبشی سفید کدامند؟
  می توان گفت که این مدل سازه، دو نوع دارد. در L24 تولید شده با روش پرس، ضخامت بال ها در تمام قسمت ها یکسان است. اما در L24 تولید شده به روش فابریک، ضخامت بال ها در قسمت های مختلف یکسان نیست.
 3. قیمت نبشی سفید چند است؟
  قیمت این مدل سازه متغییر بوده و به نرخ روز محاسبه می شود. برا اطلاع از آخرین قیمت های این محصول با شماره ثابت 22636763-021 و شماره همراه 09965106373 تماس حاصل فرمایید.

‫4 نظر

 • کناف ایران گفت:

  توضیح شما در مورد نبشی سفید بسیار کامل و عالی بود

 • کناف برتر گفت:

  مرسی از نکته های کاملی که راجب نبشی سفید گفتید

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Call Now Button